עופרה רוזנפלד | מינוף יכולות להשגת תוצאות

top banner1

logo-h4r

  • יש לנו את כל המשאבים להיות מי שאנחנו רוצים להיות

  • אנחנו האחראים לתוצאות שנשיג בחיינו

  • כולנו צריכים אמונה ביכולות שלנו, דרך ברורה והנחייה בגובה העיניים

  • הטיפול במילת יוביל אותך לבחירות הנכונות ולתוצאות שרצית

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

גוף ונפש לא רק צירופי מילים

הבעיה אצל הרבה אנשים ואני בניהם שאין להם חיבור אוטומטי בין מאפייני הגוף לבין לוח הבקרה החשיבתי שמקשר בניהם.

בתווך בין לוח הבקרה והגוף עומדת מערכת רגשית שנעה כמטוטלת בין חוסר אונים ודיכאון קל שנותן אותות באימפוטנציה מעשית דהיינו לא עושים כלום.

בשפת היום יום הרבה מאתנו נתקלים במחסום שבין "אני רוצה לבנות אורח חיים בריא יותר " (לא להזכיר חס וחלילה דיאטה) לבין "אני צריך לעשות יותר ספורט ולאכול בריא יותר". אין קשר בין

המחשבה הבריאה לרגש התסכול שמלווה אותה אם לפני שמתחילים לאכול קרי רגע לפני ההחלטה החשובה נחשוב "נשימה עמוקה ואיפוק in אוכל "שמנוני וטעים out".

 המחשבות על נושא התזונה צמחו אצלי בסופשבוע רגוע במסגרת טיולים לצפון עם החברה בבילוי חברתי עם המשפחה והחברים הצמודים באחד מבתי הצימר הרגועים , באווירה הפסטוראלית

עם נוף קסום ברקע שיחה על רזי החיים ואיכות חיים בפרט.

כפסיכותרפיסטית, מטפלת, מאמנת אישית בתחום ה–NLP והאימון התוצאתי העוסקת רבות

בנושא שינויים ואכן נאמנה לדרך אכן עשיתי שינויים רבים בתחום קריירה, בתחום מערכות יחסים ובניתי מטרה רבת הגשמה עצמית בתרגול אמיתי ומועיל .

בתחום המשקל הנפתי שוב ושוב את הנושא לשוליים עד להיכרות שערכתי עם פסיכותרפיה גופנית ותזוזה בשם פילאטיס.

תמיד במקרים כאלה אנחנו צריכים תובנה שתיפול כמו שאומרים " ירד האסימון " או שמא סטירה בנוסח בעיה הממחישה את הצורך בפתרון. אז כמו נוח שהסתגר בתיבתו הרבה זמן ולא ראה את העולם מבחוץ מידי פעם שלחתי יונה לראות הכלו המים.

התעניינתי בכמה מתורות ההרזיה הבכירות ביותר. אני הרי מודעת לעובדה שהגוף צריך הצרת היקפים אז נפגשתי עם יותר מדיאטנית אחת ונפנפתי אותן די מהר לאחר שהשתעממתי מדפי תפריט לא אכילים, אפילו התכנסתי במרכזי התמיכה לחטובות לשעבר שרוצות להוריד רק מספר או שתיים בעיקר בגלגלי המותניים והישבן כשלכולן נוסח דומה.

"כל הק"ג האלה נוספו לי מאז הלידה. לפני זה הייתי ממש מקל"

 

אז כן חלקינו חלקנו מידה צרה פעם אך אנחנו מסרבות להבין באמת שהגלגל נע קדימה ושהלידה הייתה כבר לפני כמה חודשים.

העיקר יש לנו אישור רפואי עם תוקף מוסרי.

עם הלידות כמובל זזו לי יחד עם התינוק גם כמה חוליות וכך נוכחתי לדעת שלכאבים שלי יש שם " בלטים מפיסקאליים קורים להם" או בשפה מוכרת יותר משהו הדומה לפריצת דיסק.

שנים תפסתי את הצד אחרי ההתכופפות באמבטיה ברחצת הילדים. לפרו ורבו יש מחיר לפעמים אבל מחיר שווה וכיון שלי חלק עקיף בו אני לוקחת אחריות על צמיחה והתפתחות של הילדים וכן חשוב צמיחה שלי הנה יוצאים ללימודים וכבר צוברים תארים.

הכאב הוא חלק מקיום ותו לא והעוגות מספקות למערכת החישה שלנו את העונג הנכסף של סרטונין וכל זה. ואז כמו בסיפורים הטובים קיבלתי החלטה לעשות אימון לעצמי כמו שצריך ובשלב הראשון צריך ליצור את החיבור הנכסף בין הגוף לנפש וכך הגעתי למיכל.

מיכל היא בחורה מקסימה ומאמנת פילאטיס ..ב"הולמס פלייס"היא מאלה שלא מוצאים כל יום, היא יודעת להקשיב והצליחה לחבר אותי בעזרת מלאכת הקודש של דימויים שמדברים אליי כל כך. 

מיכל השכילה לחבר אותי עם העולם הזה וליצור בחוכמה את הקשר עם התחושה שבגוף.

 "שלום גוף אתה קיים אני סוף סוף מרגישה מה עובר עליך באמת ומה אתה מנסה לספר לי". למדתי להקשיב לא לאחרים ולא רק לשכל שמיצר עבורי תכנוני חיים משכילים , למדתי להקשיב לגוף שלי.

וכך יצאתי לדרך בניית קשר עם החלק המחוק שבי ועכשיו לבנות את המטרה לראות אותי עוד 3 חודשים פחות 6 ק"ג ושלושה נוספים פחות 12 ק"ג.עכשיו הגדרת הגבולות היתה דבר אפשרי וכל מיומנויות האימון וכלים היישומיים של NLP לא נפלו על אוזניים אטומות.

אני בתהליך הדרך עוד פרושה לפני אך למילים כתובות יש תוקף ואני בשלב ההתחייבות.

ה-NLP זו היכולת ללמוד ולדעת איך מישהו עושה את מה שהוא עושה מצוין, וזו האפשרות לאמץ את ההצלחה הזו לעצמך, איך אנחנו מיצרים אמונות מגבילות בחיינו

חוקרים מעריכים שאנחנו נחשפים כל שנייה ל- 2 מיליון פריטי מידע, המוח שלנו מסנן את המידע לעיתים מרצון מכוון ולעיתים מחוסר תשומת לב זמנית..

המידע מסונן באמצעות 3 מסננים: השמטה, עיוות והכללה.

השמטה נוצרת כדוגמת המקרה שבטוח מוכר להרבה מכם כאשר אתה לא מוצא את המפתחות בשום מקום, עד שמישהו מראה לך שהם היו מונחים לפניך כל הזמן. מסיבה כלשהי, המוח

שלך השמיט את המידע שהגיע דרך העיניים.

בתקשורת בינאישית זה קורה הרבה פעמים, לדוגמא, האם אתה יכול להיזכר באירוע שבו אמרת משהו למישהו והוא המשיך להתנהג כאילו לא אמרת דבר, זה לפעמים מרגיז מאוד, אה? ובכן, אפשר להתחיל לוותר על הכעס ולא לקחת את זה באופן אישי,

לפחות בחלק מהפעמים המוח של בן השיח פשוט השמיט את הדברים שאמרת.

מנגנון העיוות, משנה את המידע כאשר הוא נכנס פנימה, ממש הופך אותו למשהו שהוא איננו.

דוגמא:.משהו שבזמן שיחה עמך לא שם לב בשל ענייניו הוא או בשל כשל טכני אחר למה שאמרת ואתה החלטת שהוא מתעלם ממך בכוונה מתוך חוסר כבוד אליך.

אתה ממש יצרת לעצמך משמעות שונה לחלוטין לסיטואציה ולכוונות בין שיחך.משם הפלגת לתחושה של חוסר ערך שאתה כנראה נראה בעיניו ואולי גם בעיני עוד כמה אנשים חשובים כמותו.

כמה השמטתי בתודעה חומרים רלוונטיים, עיוותתי ויצרתי משמעות שונה למה שחשוב באמת.

במחקרי בריאות רבים הראו את הקשר בין גוף ונפש : במחקר של קרן המרפאות של קליבלנד שנערך על מנותחי לב, אצל אלה שהאזינו לקלטת של דמיון מודרך הייתה הפחתה משמעותית בכאב, ברמת המתח והחרדה.

ד"ר מניקס מהמרכז לכאבי ראש בגרינסבורו דיווח על ההשפעות החיוביות שיש לדמיון מודרך על חומרת כאבי ראש ואיכות החיים.

המחקר נערך תחת חסות קרן המרפאות של קליבלנד.

טכניקות אימון NLP צריכות להיות מחוברות לגוף עצמו ולמערכת התחושות, במקרה גופני בריאותי צריך שיהיה לינק אמיתי שיחבר אותי בתחושות שלי אל הגוף. לעיתים חסרה לנו התמונה שנוכל להעלות אותה במוחנו וכאן היגיע פילאטיס ונתן לי את התמונה שחסרה לי ואת ההקשר למשמעות האמיתית אותה חיפשתי.ומשם דרך האימון יצרה את הבלוקים הנכונים לבניית תהליך שתוצאה אמיתית בצידו.

 הכותבת עופרה רוזנפלד מנכ"ל מילת, פסיכותרפיסטית מנחת קבוצות מטפלת ומאמנת אישית בטכניקת NLP וגם הדמיון המודרך.